سفارش تبلیغ
صبا ویژن


:: پایگاه‌های منتخب ::

:: لینکستان::در انتشار ویژه نامه خاتون توسط روزنامه ایران هدف اصلی، ایجاد آشوب در فضای ذهنی جامعه و تقابل کاذب میان دو بخش از مردم می‌باشد که بر اساس آن، طرفداران چادر در مقابل مخالفان چادر قرار می‌گیرند و در واقع این مسأله به عنوان عامل اصلی‌ترین دسته‌بندی فرهنگی جامعه معرفی می‌شود و خود مسئله حجاب به حاشیه می رود.
 
اینگونه پرداختن به این موضوع، منافقانه بوده زیرا عوامل ویژه نامه خاتون از یک سو خود را طرفدار حجاب به عنوان یکی از ضروریات دین معرفی کرده و حتی از سوابق تاریخی حجاب قبل از اسلام در ایران که بیان‌گر پای‌بندی به این ارزش است، صحبت به میان آورده و از دیگر سو با الگو نمایی بازیگران سینما که هیچ‌ قید و بندی نسبت به حجاب ندارند، پوشش آن‌ها را بهترین نوع پوشش معرفی می‌نماید.
 
در واقع این ویژه نامه هدفش به هم ریختن و ایجاد آشفتگی و دسته‌بندی کاذب در جامعه می‌باشد.
 
البته این مسأله، شیوه‌ی همیشگی این جریان انحرافی به شمار می‌رود به گونه‌ای که همواره از ایجاد تضاد در جامعه بین دسته‌ها، اقشار اجتماعی و فرهنگی و یا گروه‌های سیاسی سود برده است. بنابراین جامعه باید با حفظ هوشیاری خود و با درک اهداف واقعی و پنهان این جریان، از افتادن در دام آن پرهیز نموده و بهای مورد نظر آن را نپردازد.
 
هم‌چنین از نیت ناسالم دست اندرکاران این ویژه نامه نسبت به حجاب نباید به سادگی گذشت.
 
البته این قبیل اقدامات توسط روزنامه‌ی ایران در گذشته نیز روی داده است. پیش از این نیز یک ویژه نامه‌ی چهار صفحه‌ای همراه روزنامه‌ی ایران منتشر گردید که پُر بود از اهانت به شخصیت‌های برجسته‌ی نظام اعم از عالمان دینی و یا دست‌اندرکاران؛ در این ارتباط عملکرد ارگانی که منتسب به دولت می‌باشد جای تعجب دارد. چرا که از آن انتظار می‌رود ضمن پرهیز از تحریک افکار عمومی و احساسات جامعه همواره آرامش آفرینی نماید. اما به دلیل حضور افرادی که شأن این جایگاه را حفظ نمی‌کنند شاهد مواردی از این دست می‌باشیم.
 
مهم‌ترین هدفی که این جریان دنبال می‌کند القای دوقطبی یا وجود تعارض میان قشری در مقابل قشری دیگر، می‌باشد. اما از آن‌جایی که این اقدام بسیار ناشیانه صورت می‌گیرد اثرگذاری مطلوب آن‌ها را در پی نخواهد داشت.
 
به عنوان مثال دست‌اندرکاران این نشریه در حالی که خود را به عنوان وکیل مدافع و نماینده‌ی دولت معرفی می‌کنند، این‌گونه القا می‌نمایند که دولت حاضر، اهل تساهل و تسامح فرهنگی بوده و در قبال مسایلی از قبیل پای‌بندی به شرع مقدس و مسایل اخلاقی حساسیت لازم را نداشته و به نوعی در پی تبلیغ آسان گیری‌های آن هستند. اما مشاهده می‌شود در همین ویژه نامه، تمامی خانم‌هایی که منتسب به دولت معرفی می‌شوند ملتزم به پوشش حجاب از نوع چادر هستند.
 
بر این اساس، باید از دست اندرکاران نشریه ای که درصدد مقابله با حجاب بر آمده پرسید چگونه است که خانواده‌ی شخصیت‌های مطرح همین دولت، هم‌چنان پای‌بند به استفاده از چادر بوده و با افتخار و سرافرازی، خود را منتسب به این لباس وارداتی -به قول او- دانسته و هم‌چنان با این کسوت در انظار عمومی ظاهر می‌شوند؟
 
 این پریشانی در پردازش، محصول حضور یک نگاه منحرف از مقوله‌ی فرهنگ و کاملاً جهت دار سیاسی است، تا با ایجاد دوقطبی در جامعه، دامی را برای جذب جماعتی که احیاناً از نظر پوشش ظاهری ملتزم به قواعد جاری کشور نیستند، پهن نماید.
 
این دوگانگی را تنها می‌توان محصول یک نفاق و دورویی دانست. لکن با هوشیاری موجود در جامعه، این اقدام نه به دل افراد ملتزم به حجاب اسلامی -اعم از چادر یا حجاب اسلامی بدون چادر- می‌نشیند و نه به دل کسانی که اهل رعایت حجاب اسلامی نیستند. چرا که آن‌ها گوینده‌ی این ادعاها را ناصادق تشخیص داده و این عدم صداقت مانع از رسیدن دست اندرکاران این نشریه به اهداف خاصشان می‌شود.
 
این جریان با الگوگیری از تجربه‌های گذشته سعی دارد تا با شکل دادن دوگانه‌ای مشابه مدل‌های پیشین، بهره‌ی مورد نظر خود را در فضای سیاسی در آستانه‌ی انتخابات ببرد. این یک ترفند نخ نما شده و رنگ و رو رفته است که تنها می‌تواند افراد ساده لوح را فریب دهد.نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

فمینیسم بر بستر مدرنیته و فرهنگ سرمایه‌داری روییده و در دل ساختارهای اقتصادی و سیاسی مدرن بالیده است.
به همین دلیل بسیاری از آثار فمینیسم در جوامع غربی را می‌توان در اصل از آثار مدرنیته بر افراد و نوع نگاهشان به زندگی و خانواده دانست. لذا این جنبش برابری خواهی به کلی با دفاع از حقوق به حق زنان در چارچوب دین متفاوت است اگر چه در بعضی اهداف خاص مشترک باشد.
 
جامعه‌ی ایرانی سال‌هاست در برابر هجوم مدرنیته قرار گرفته است.
در برخی زمینه‌ها تأثیر پذیرفته و در برخی زمینه‌های دیگر به دلیل قدرت آموزه‌های سنتی آمیخته با تشیع، مقاومت کرده است.
فمینیسم در چنین جامعه‌ای پیش از آن‌که به هدف اصلی خود یعنی برابری زنان و مردان در تمامی نقش‌ها و حقوق‌ها برسد، مخاطبان را با طرح خواسته‌های فمینیستی به آرامی با ایسم‌های مدرن آشتی می‌دهد، ایسم‌هایی که باور به آن‌ها لزوماً به معنی از دست دادن بسیاری از باورهای ضروری اسلام ناب است.نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

«جریان انحرافی» ادامهی اصلاحات است.

به لحاظ مبانی کسانی مانند «خاتمی، سروش، شبستری و ...» چه تفاوتی با جریان انحرافی دارند؟ آیا اومانیسم را قبول ندارند؟ پلورالیزم را نگفته‏اند؟ از ملی‏گرایی حرف نمی‏زدند؟ آیا مهاجرانی نبود که میگفت اصلاً چرا راهیان نور راه افتاده است؟ او نبود که می‏گفت ما ایام نوروز باید افراد را ببریم در تخت جمشید؟

در مقابل این شیوهی مهاجرانی، مقام معظم رهبری بدون اینکه حرفی بزند عملاً مخالفت کرد و به مناطق جنگی تشریف بردند. راهیان نور؛ با این برخورد عملی ایشان آغاز گردید.

 بنابراین باید مشایی را در تداوم اصلاحات دید. همان اندیشه است، ظاهرش را نگاه نکنیم.
نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

90/3/17 1:59 ع

این چرخ خیاطی من است

کسی بی اجازه وارد شود

آسمان را به زمین می دوزم...
نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

بعد از انتخابات 88 و فتنه‌ی پس از آن، اتفاقات بسیاری افتاد از جمله خروج مهدی هاشمی از ایران و لندن نشین شدن وی.

عده‌ای بر این باورند که مهدی هاشمی از ترس محکوم شدن در دادگاه جمهوری اسلامی ایران از کشور گریخته است و به همان دلیل هم به این زودی به وطن! باز نخواهد گشت. البته این تحلیل با توجه به سابقه کار مهدی هاشمی و خاندان هاشمی رفسنجانی نمی‌تواند تحلیل دقیقی باشد.

اگر کمی ریزتر به قضیه بنگریم و ارتباطات مهدی هاشمی با سرویس جاسوسی انگلیس را نیز مد نظر قرار دهیم به این نتیجه می‌رسیم که مهدی هاشمی نرفته است بلکه او را برده‌اند و بنابراین بازگشتش نیز با اختیار خودش نخواهد بود.

مطمئنا در این چندین سالی که مهدی هاشمی با سرویس جاسوسی انگلیس ارتباط داشته است، اخبار زیادی از وضعیت آنها پیدا کرده است چرا که مهدی یک جاسوس معمولی نبوده است و به همین خاطر رابطان انگلیسی مهدی هاشمی، مقدمات اقامت او را در انگلیس فراهم ساختند تا به آنجا سفر نماید.

سرویس جاسوسی انگلیس اگر یقین پیدا کند که دستگاه قضایی ایران مدارک محکمه پسندی آماده کرده است برای ارائه به اینترپل در جهت دستگیری مهدی هاشمی و تحویل او به ایران، یک لحظه هم او را زنده نخواهد گذاشت.

 دستگاه قضایی و مسئولین امنیتی کشور باید شبانه روز با دل و جان کار کنند تا بتوانند مهدی هاشمی رفسنجانی را زنده به ایران بازگردانند و یکبار دیگر در نبرد اطلاعاتی با سرویس‌های جاسوسی کشورهای بیگانه پیروز شوند انشاالله. 
نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

   1   2   3   4   5   >>   >