سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ


:: پایگاه‌های منتخب ::

:: لینکستان::91/4/16 5:45 ع

هر چه گشتم چیزی در شأن امام زمان نیافتم

دستم خالی است

گناه همچنان در قلبم موج می زند

قلم اطاعتم نمی کند

هرچه می نویسم "یا مهدی ادرکنی" سر خود می نویسد "یا حسین"

ظاهرا ایام ظهور است که مثل شب عملیات فقط با رمز حرف می زند

خلاصه اش که تکلیفم با این قلم روشن نیست.

ظاهرا هر خبری هست در کربلاست...

می نویسم: "شب تار سحر می گردد، یک نفر مانده از این قوم که بر می گردد"

مهدی جان! تو اگر نیایی سیلی ظالمان همیشه بر گونه مظلومان می خورد

و صدای ظالم همه جا به گوش می رسد

هر چند بی وفایان به "ولی امر مسلمین" به تو نیز وفادار نخواهند ماند

و دیدنت را بهانه! بسیار دارند اما بها!! نه

چه انتظار عجیبی

تو بین منتظران هم

عزیز من چه غریبی...

عجیبتر که چه آسان نبودنت شده عادت

نه کوششی و نه وفایی

فقط نشستیم و گفتیم :

خدا کند که بیایی...

 
نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

سپاه پاسداران، برای پاسداری از انقلاب اسلامی، از ابتدای تشکیل، یک نهاد سیاسی، نظامی و فرهنگی بوده و با همین نگرش با اصل 150 قانون اساسی رسمیت یافته است. اساسنامه سپاه نیز بر همین اساس در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و مأموریت های آن تعریف شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیش از آنکه یک سازمان باشد، یک نهاد است و بر اساس همین ویژگی نهادی اش، در هر زمان و در هر مکان، هر نوع اقدام لازم با هر نوع ماهیت و جهتی را که ضرورت داشته باشد، باید برای حفظ انقلاب و پیشبرد آن انجام دهد. سپاه صرفاً ماهیتی نظامی ندارد که فقط بخواهد با تهدیدات نظامی مقابله کرده و به اقدامات مسلحانه علیه نظام اسلامی پاسخ دهد.

سپاه هر لحظه باید آمادگی داشته باشد تا به انواع تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم پاسخگو باشد. در کنار این مهم، کمک به عمق بخشی داخلی و خارجی از دیگر مأموریت های سپاه پاسداران به حساب می آید.

سپاه نقش مهمی را در پیشبرد اهداف انقلاب بر عهده دارد. سپاه باید از هر نوع انحرافی در مسیر انقلاب جلوگیری کند. سپاه باید با توطئه های داخلی و خارجی و هر نوع فتنه و از سوی هر کس در شرایط لازم برخورد کند.

اگر سپاه غیر از این باشد و غیر از این عمل کند، آنگاه سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی نخواهد بود. برای فهم دقیق تر از هویت سپاه، سخنان رهبر فرزانه انقلاب، مقام معظم فرماندهی کل قوا در این خصوص بسیار راه گشا است.

معظم له در سال گذشته و به مناسبت سوم شعبان(روز پاسدار)، در بیانات شان در دیدار با فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران، هویت سپاه را اینگونه تشریح و تبیین فرمودند: «... امروز من عرض کنم هویت سپاه که هویت پاسداری است، به معنای یک مفهوم محافظه کارانه تلقی نشود. پاسداری یعنی نگه داشتن، حفظ کردن. این حفظ کردن را می توان با یک تفسیر محافظه کارانه معنا کرد. یعنی بگوییم وضع موجود انقلاب را حفظ کنیم؛ من این را نمی گویم. حفظ انقلاب به معنای حفظ وضع موجود نیست، چرا؟ چون انقلاب در ذات خود یک حرکت پیش رونده است، آن هم پیشرفت پرشتاب. به کجا؟ به سمت هدف های ترسیم شده. هدف ها عوض نمی شوند. این اصول و ارزش هایی که بر روی آن بایستی ایستادگی کرد و برای آن جان داد، اصول و ارزش هایی هستند که در اهداف، مشخص شده اند. هدف نهایی، تعالی و تکامل و قرب الهی است. هدف پایین تر از آن، انسان سازی است؛ هدف پایین تر از آن ایجاد جامعه اسلامی است، با همه مشخصات و آثار که استقرار عدالت در آن باشد، توحید باشد، معنویت باشد. اینها اهداف هستند. این اهداف عوض شدنی نیستند؛ ... در این جهت. انقلاب پیش رونده و پیش برنده است. حفظ انقلاب یعنی حفظ همین حالت پیش روندگی و پیش برندگی. پاسداری از انقلاب، به این معناست.»

تأمل در این بیانات که برای سپاه در حکم تدابیر قلمداد می شود، به خوبی نشان می دهد که سپاه پاسداران چه مجموعه ای از فعالیت ها را در حوزه های گوناگون اعم از سیاسی، نظامی، فرهنگی، امنیتی، اقتصادی و ... باید انجام دهد تا بتوان به آن سپاه گفت. سپاه باید سپاه باشد و سپاه آنگاه سپاه خواهد بود که به هویت خود که هویت پاسداری است، توجه کند.
نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

فی الکافی عن الصادق علیه السلام: إصبر علی أعداء النعم. فإنّک لن تکافئ من عصی الله فیک بأفضل من أن تطیع الله فیه.
 
أعداء النعم عبارت‌اند از کسانی که با نعمت‌هایی که خدای متعال در وجود شما به ودیعت گذاشته یا به شما عطا کرده، دشمن هستند. شما عالمید، او دشمن علم شماست. شما صاحب مثلاً فلان امتیاز هستید در بیان، در خصوصیات، در عقل، در رفتار، او دشمن این خصوصیات شماست. او کیست؟
 
او حاسد است. مرحوم فیض در تفسیر این حدیث می‌فرمایند: «آن دشمن عبارت است از حُسّاد» آدمی که به شما حسد می‌ورزد، در واقع دشمن امتیازات شماست، والّا شما اگر یک خطایی بکنید، یک کار بدی انجام بدهید، دچار یک ضعفی، ذلتی، فقری خدای نکرده باشید که او به شما حسد نمی‌کند.
 
 این حسد او بر امتیازات شماست. پس او دشمن نعمت‌هایی است که خدا به شما داده، حال در مقابل این دشمن انسان چه کند؟ مقابله به مثل کند؟ او غیبت می‌کند، انسان او را غیبت کند؟ او از انسان بدگویی می‌کند، فحاشی می‌کند، انسان در مقابل او فحاشی کند؟ می‌فرمایند: إصبر علی أعداء النعم، صبر کن! بهترین کار در مقابل این چنین آدمی که بر شما حسد می‌ورزد و در واقع دشمن نعم خدا و امتیازاتی است که خدا به شما داده، صبر است.
 
آنگاه حضرت استدلالی بیان می‌فرمایند که خیلی استدلال لطیفی است: فإنّک لن تکافئ من عصی الله فیک بأفضل من أن تطیع الله فیه؛ کسی در مورد شما خدای متعال را معصیت می‌کند، معصیت او این است که از شما بدگویی می‌کند، غیبت می‌کند، به شما اهانت می‌کند، این، معصیت خداست.
 
 بهترین کار، بهترین مکافئه، هم آوردی در مقابل یک چنین کسی این است که شما در مورد او خدا را اطاعت کنید. چه استدلال لطیفی است! او در مورد شما خدا را معصیت می‌کند، شما در مورد او خدا را اطاعت کنید! اطاعت خدا این است که از گناه او بگذرید.
 
حداقل این‌که با او مقابله به مثل نکنید. در امر شخصی بهترین کار این است که انسان مقابله به مثل نکند «و إن تعفوا أقرب للتقوی» عفوش کنید. این اطاعت خداست. حتی دعایش کنید. چنانچه از سیره‌ی بزرگان و ائمه‌ی هدی(علیهم‌السلام) نقل شده، کسی به آن‌ها بدی کرد، فحاشی کرد، آن‌ها به او احسان کردند. او معصیت کرد خدا را در مورد آن‌ها، آن‌ها اطاعت کردند خدا را در مورد او؛ چه کاری بهتر، برتر از این‌که تو خدا را در مورد او اطاعت کنی، هم آوردی و مقابله نمی‌کنی، چه حدیث لطیف و شیرینی است!
 نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

89/10/26 3:41 ع

نیمه شبی از گوشه چادر صداهایی شنید.

خوب که دقت کرد دید، دو سه تا از بچه‌ها در خواب ذکر می‌گویند.

خواب خواب بودند؛ اما صدای "یا علی" و "یا مهدی" و ... از لبانشان شنیده می‌شد.

فرق زندگی شهری که با فیلم سینمایی و تلویزیون به شب می‌رسد و زندگی در جبهه که شب و روزش با سوره واقعه و نماز شب و کمیل و توسل پیوند خورده در اینجاست.
نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

89/10/18 7:23 ع

خدای من، مهربان من!

من توان درود و سلام فرستادن بر او را ندارم،

تو بر محمد و فرزندان او درود بفرست.

اللهم صل محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نوشته شده توسط :مرتضی::نظرات دیگران [ نظر]

   1   2   3   4   5   >>   >